Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Když už je řeč o průzkumech CVVM, tak klíčová pro hodnocení úlohy NATO českou veřejností je procento odpovědí na otázku, v lednu 2015

Jak existence a jednání NATO působí na mír a stabilitu v jiných částech světa? (%)

příznivě 40%, ani příznivě, nebo nepříznivě 30%, nepříznivě 14%, zbytek neví.

Tedy velmi rozpačité přitákání.

0 0
možnosti
Foto

Z časové řady STEM od vstupu České republiky od roku 1999 do NATO je patrná trvale většinová podpora členství v této instituci, která v roce 2000 přesáhla hranici 70 % (pro účely časového srovnání byly vyřazeny vyhýbavé odpovědi „nevím, nedovedu posoudit“). V následujících letech se míra souhlasu s členstvím v NATO poměrně stabilně držela právě u hranice 70 %. Aktuální výzkum nám ukazuje znovu tříčtvrtinovou většinu souhlasných postojů k členství v NATO (při vyloučení odpovědi nevím) V roce 2016 to bylo 69 procent občanů sohlasící ČR se vstupem do NATO.

2 0
možnosti
Foto

A71l36e52š 60M10e50r59t45a

14. 3. 2019 19:55

Opět se vrátím k uvedenému článku podle kterého je nyní podpora členství podle CVVM 58% vy svůj zdroj neuvádíte

0 0
možnosti
Foto

Ale toto je hezký fakt, který svědčí o tom, že v Kosovu nikdy nešlo o nějaké etnické čistky: Vzhledem k vývoji v Kosovu se odstupující Bushova vláda 25. prosince zavázala, že Spojené státy jsou v případě nutnosti připraveny zasáhnout. Tento závazek pak v lednu 1993 potvrdil nastupující americký ministr zahraničí Warren Christopher.

0 1
možnosti
MV

Operace NATO totiž začala prakticky ihned po vstupu ČR do této organizace, kdy vláda odmítla dát lidem možnost hlasovat o vstupu do aliance v referendu, protože průzkumy veřejného mínění ukazovaly, že pro vstup by nehlasovala většina obyvatel

Zdroj: https://alesmerta.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=704568

TUTO INFORMACI JSTE NEKDE VYZDROJOVAL, NEBO JE TO VAS NAZOR?

3 1
možnosti
Foto

A80l61e26š 26M43e44r25t16a

14. 3. 2019 17:18

V podstatě toto napsalo úterní Právo, což je jistě relevantní zdroj.

1 3
možnosti
DR

"Vrcholoví politici, mezi něž Zeman jako premiér ČR patřil, museli již v době počátku konfliktu vědět, že USA s nimi nehrají čistou hru.."

Jen drobná poznámka. USA nikdy s nikým nehrají čistou hru a to neplatí jen pro nějakou Jugoslávii. A to směšné blábolení Hamáčka o spolurozhodování v NATO jenom potvrzuje v jakém stavu se tato, dnes již bohužel komediální partaj, nachází.

Nicméně, něco pozitivního tu přece jenom je a tj. že rozhovory s Talibanem o ukončení okupace Afghánistánu a stáhnutí všech sil i přes nesouhlas Zemana, pokračují úspěšně. R^

1 2
možnosti
Foto

Za bombardování Srbska členskými zeměmi NATO si může Srbsko samo. Dostalo včas upozornění, že pokud nezastaví válku v Kosovu a vyhánění obyvatel , tak NATO přistoupí k bombardování. I přes nátlak Ruska, Srbsko mírovou smlouvu nepodepsalo, Albánci ano a došlo k bombardování. Nejdříve vojenských cílů a později budov silových ministerstev. Opět Rusko tlačilo na Srbsko, ať válku zastaví a začne jednat a Srbové to opět odmítli. Nechali své území 77 dní bombardovat a teprve pak se z Kosova stáhli. Kdyby jim tak záleželo na vlastní zemi, nemuselo k tomu dojít. Ona tu válku a vraždění nebylo možné žádný způsobem zastavit.

10 1
možnosti
Foto

A74l32e59š 50M61e73r67t56a

14. 3. 2019 17:25

Kosovo bylo součástí jejich země, které dokonce považovali za kolébku své státnosti. Kdyby Srbové ukončili boje jen by vydali své území UCK, k čemuž byli posléze donuceni intervenci NATO. Své území alespoň bránili a nevydali ho jako my Sudety hned potom, když na ně někdo udělá bubu bu.

1 2
možnosti
Foto

Opakujete tu zase jenom ruské lži co se týče Kosova. Je smutné, že na ně takové množství našich občanů stále skáče.

Nasazení výhradně letecké síly znemožnilo Slobodanu Miloševičovi uskutečnit úplnou etnickou čistku Kosova. Pozemní operace by si vyžádala nasazení velkého počtu jednotek mezinárodních sil po mnohem delší dobu a za cenu nemalých ztrát s vysokým politickým rizikem pro vlády vysílajících zemí. A naopak, Jugoslávii by dovolila velmi rychle vyhnat zbytek albánského obyvatelstva přes frontu a hranice sousedních států.

Pokud tedy má dnes někdo leteckou operaci Severoatlantické aliance z roku 1999 za chybu, měl by také doplnit svoji představu o tom, jak by se bez ní Evropa postarala o více než dva miliony albánských uprchlíků vyhnaných z Kosova. A také, jak by mezinárodní společenství zabránilo zhroucení hospodářství a politických systémů sousedních států, jako jsou Makedonie, Albánie, Černá hora a nejspíš i další na uprchlické cestě - Bosna a Hercegovina. Protože ty by si s takovým nárazem uprchlíků nikdy neporadily. Projekce pro takový scénář kalkulovaly s až sedmi miliony lidí, kteří by se mohli snažit dostat z území sekundárně zhroucených států. V takovém případě by jejich cesta do Západní Evropy nejspíše vedla i přes Českou republiku.

12 1
možnosti
Foto

Zdravím Pepu "-" :-).

0 0
možnosti
VS

Další z mnoha lživých blábolů ohledně Srbska. První kdo zaútočil a biombardoval cizí území byli právě Srbové. Nejdřív Slovinsko, poté Chorvatsko (Dubrovník a další.Pak Bosna (Sarajevo, Srebenice) a pak to chtěli zkusit v Kosovu, kterému komunista Milošovič v roce 1988 sebral autonomii. A to nemluvím jak vzniklo Království Srbů Chorvatů a Slovinců a kdo tam vlastně vládnl. Už soudruh Lenin říkal: Učit se, učit se, učit se. Rv

11 1
možnosti
  • Počet článků 270
  • Celková karma 28,94
  • Průměrná čtenost 1987x
Mediální prostor je plný zajímavých názorů, ale možná v něm chybí ten můj.

Seznam rubrik