Pondělí 29. května 2023, svátek má Maxmilián, Maxim
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Pondělí 29. května 2023 Maxmilián, Maxim

Chtěl bych upozornit zejména na problém starších venkovských domů - hospodářských stavení (dříve jednoznačně převládající druh staveb na venkově). Byly často stavěny tak, že neměly ve dvoře omítku, ta byla jen z venkovní strany. Takže nejdříve by se musely provést omítky na rozsáhlé ploše. V těchto staveních se ale často bydlí jen v několika místnostech, zbylé jsou prázdné, přesněji slouží jako sklady. Neobývané místnosti ovšem také mají okna, která by se nyní měla povinně měnit... To by znamenalo obrovské, přitom zcela zbytečné náklady.

Rovněž venkovské rodinné domy, ve kterých žijí senioři, nahoře často neobývané patro, původně zamýšleno "pro mladé". Podobně ale vilky ve městech. Vše nesmyslně zateplovat, ač dům je z poloviny prázdný?

K výše uvedenému ještě přidejme úmysl zvýšit daň z nemovitostí ze strany současné vlády, což právě u velkých domů bude výrazné, a bobtnající problém je na světě.

J95a84n 53K82a90r42a72s72e89k

20. 3. 2023 14:47

uz Vas tady sleduji delsi doby a mam takovy dojem, ze jste nejaky az moc premyslejici clovek se zdravym rozumem. Na schuzich neseho ulicniho vyboru casto soudruhum rikam: na takove lidi jako je Kriz je treba si davat pozor. Prichazeji casto s validnumi argumenty, ale jejich cilem je rozbit jednotu nasich mas. Na kazdem opatreji je totiz mozno vzdy neco najit a ktitizovat. Ale jestlize takova ktitika slouzi pouze k tomu, aby se rozdelilly nase rady, pochodujici semknute pod vedenim petikoalicni vlady smerem k lepsim zitrkum, tak pak je treba se s podobnymi kritiky vyporadat zhurta.

Dnes zcela souhlas. Již 2 roky čekám na papíry ke schválení výstavby ČOV RD. Považuji to za nesmysl, chci vyhovět Zákonu. Na schůzkách dědiny stařík poctivec. Na můj dotaz, jak bude řešit? ", Jeho odpověď - Nijak, do té doby umřu". Zatím žije, aby se dožil skvělé budoucnosti :

Jeho auto,v průměrném stáří ČR- 16 let. Nic se neděje, koupí si to elektrické. Zabalí si barák do ještě lepšího polystyrénu a vymění vše. Okna, dveře. Pochopitelně vyhodí plynový kotel. Ohřeje jej tepelné čerpadlo. Aby se nezhroutil fakturami na nabíjení auta? Pořídí si fotovoltaiku. Utáhne mu i ČOV ...

Jak to ten stařík vlastně říkal? "Nijak, do té doby umřu" :-)Jeho poslední cesta bude nepochybně ekologická. Smutnit nemusí. Bude mít slavné řečníky. Za Piráty třeba Peksu a hovorného Kolaju. Poradím mu - Na zahradu větrník ! ...

Autore, ve vašem blogu postrádám zmínku o tom, že za Česko schválil v Brueselu ten Green Deal Babiš. Takže my jsme s tím souhlasili a nikdo nám nic nediktuje.

Babiš schválil rámcovou smlouvu GD, tak jako všichni ostatní premiéři z celé EU. Fiala tenkrát křičel, že za to všechno může Babiš a že on, jako premiér to změní!

Co Fiala udělal? Před předsednictvím plameně hovořil, vše vyjednáme! Emisní povolenky omezíme, elektroauta omezíme.

Co se stalo po předsednictví?

Fiala je maximálně spokojený, bylo to nejlepší předsednictví, jaké svět kdy viděl! Všichni si plácají po ramenou, vše bylo skvělé!

Realita je ovšem jiná a krutá, emisní povolenky se rozšíří, elektroauta také.

Volič pětikoalice jásá? :-(

Foto

A kterou vesnici jste ráčil kolektivizovat - že to tak znáte?

Vy musíte být hrozně jízlivý člověk. Pan bloger určitě žádnou vesnici nekolektivizoval, ani já ne. Vzpomínky z dětství (Táborsko) mám různé, fakt je že do JZD musela strana nalít peníze aby bylo maso "v brzku". Na druhé straně držením cen léta velmi nízko problémy vytvářela.

Je třeba se podívat jak kdo v EU parlamentu hlasuje. Piráti podpoří každou kravinu a bohužel, opakuji bohužel jednou z mála proti je komunistka Konečná. Ještě poznámka. Filala všude roztrubuje, že nejsme malou zemí a je o nás slyšet. Není. A to díky této vládě, která EU poklonkuje. Je načase být hlasitým členem EU a na kraviny v podobě termínů zateplení či likvidace automobilismu nepřistoupit.

Cesta do pekel je dlážděna ideologickými úmysly.

;-(

Člen KSČM se pozastavuje nad bolševickými metodami ;-DR^EU

M81i36l48a27n 50V45i72k

20. 3. 2023 17:33

Já se zase pozastavuji nad Vaším .... "myšlením".

Foto

Teda, autore, vy máte ty komunistický metody hodně silně zalezlý pod kůží, už je chcete vidět všude. Asi se vám po nich stýská.

Zelení novokomunisté z Brusele už hodně let útočí a úspěšně dobývají čím dál větší díl EU. Brzo tady bude totalita jako za komunsitů, akorát díky modernímn technickým prostředkům, počítačům, internetu, bezhotovostnímu placení kartou a podobně mnohonásobně účinnější .

Zpátečníci se mohou podělat, ale vývoj jde v EU dál :-) Ato je dobře.

Foto

Tady nejde o zpátečnictví, ale o neřešení sociálních dopadů zelených reforem. Mimo to autoritativní prosazování čehokoli je nebezpečné a ve svých důsledcích často i kontraproduktivní.

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS